Modelarstwo redukcyjne

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Home Warsztat
Warsztat

Odwzorowanie odkształceń poszycia samolotów

Email

Dążeniem każdego modelarza jest (a może należy tutaj użyć słowa – powinno być) jak najwierniejsze odwzorowanie modelowanego obiektu. Wgłębne linie podziału blach – to już standard. Nitowanie – spotykane już prawie powszechnie, coraz częściej wyręczają nawet nas w tym producenci modeli. Wystające panele, coraz dokładniej odwzorowane kokpity, zestawy żywiczne, elementy fototrawione – można powiedzieć modele są obecnie wszystkomające, jak telefony komórkowe. No prawie. Jedną z technik spotykaną jeszcze dość rzadko jest odwzorowanie na modelu spracowanej powierzchni poszycia.

Więcej…
 

Imitacja zniszczonych powłok malarskich.

Email

Wraz z coraz większą ekspansją, dowolnością artystycznych wyrażeń na tworzonych przez modelarzy modelach, rośnie również zapotrzebowanie na różnorodne kształtowanie płaskich powierzchni modeli w sposób niedrogi, szybki i możliwie powtarzalny.

Więcej…
 

Malowanie kamuflażu z przenikających się plam

Email

Podstawą jest dobór gęstości farby i ciśnienia. To oczywiste. Spodziewać się jednak należy, że różne farby, nawet tego samego producenta, mogą zachowywać się trochę inaczej. Nie na tyle raczej, żeby trzeba było zmieniać ustawienia, jednak trzeba na to uważać.
Malowanie modelu powinny poprzedzić próby na sucho. Zawsze będzie konieczne przypomnienie organizmowi matrycy drobnych ruchów dłoni. To jak rozgrzewka rzutowa przed meczem koszykówki. Robiłeś to tysiące razy ale i tak musisz rzucić ileś tam razy by znów załapać schemat.

Więcej…
 


Strona 3 z 3