Modelarstwo redukcyjne

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Home Polecamy
Polecamy

Scale Model World 2012

Email

W dniach 10-11 listopada 2012 w pobliżu miejscowości Telford odbyła się 49. edycja Scale Model World, promowanego przez organizatorów jako największy światowy pokaz modeli redukcyjnych.
Na terenie Donington International Centre w czterech halach zgromadzono modele konkursowe (w tym roku było ich ponad 1000), wystawy klubowe z ponad 30 krajów i około 170 stoisk handlowych z całego świata. Imprezę uświetniła także prezentacja statyczna śmigłowca Westland Lynx, nosowej części samolotu Shackleton MkI i trzech pojazdów gąsienicowych.

Więcej…
 

Srebro dla Erwiny Papp

Email

W nawiązaniu do artykułu Przemysława Litewki pt. PrzemoL w krainie kangurów , czyli mój konkursowy debiut możemy poinformować, że nasze modele nie były pierwszymi polskimi modelami wysoko ocenionymi w Australii. Kilka miesięcy wcześniej, w październiku 2011 w Open Modelling Competition podczas 49. Sydney Model Railway Exhibition, imprezy będącej rodzajem mistrzostw tego kontynentu w modelarstwie kolejowym, srebrny medal zdobył model drezyny motorowej WM5 wykonany przez Erwinę Papp, startujący w klasie Scratchbuilt locomotives.

Więcej…
 

PrzemoL w krainie kangurów, czyli mój konkursowy debiut

Email

Po ponad 30 latach aktywności modelarskiej pierwszy raz wybrałem się na zawody jako ich uczestnik. A najdziwniejsze jest to, że pojechałem na drugi koniec świata - do Melbourne w Australii na największy konkurs modelarski w tym kraju - Model Expo 2012.

 

Więcej…
 

Kraków 2010 - Wyniki konkursu i fotoreportaż

Email

II Krakowski Festiwal Modelarski za nami!
W dniach 6-7 listopada 2010 w nowym pawilonie Muzeum Lotnictwa Polskiego na wystawowych stołach wylądowały modele entuzjastów modelarstwa i lotnictwa. Nasz Portal również otrzymał zaproszenie.

Więcej…
 

O kobiecie, która kochała latać, Stefania Wojtulanis – Karpińska (Aviomama)

Email

Historia Stefanii Wojtulanis opowiedziana na stronach tej książki osadzona jest w ramy tła historycznego, stanowiącego podkład dla ciekawych losów pilotki. Historia przedwojennego lotnictwa polskiego jest niby ogólnie znana, ale zebrana w pigułce pozwala odświeżyć wiedzę, a i jakiś nowy element łatwo będzie znaleźć.

Więcej…
 


Strona 1 z 2