Modelarstwo redukcyjne

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

Prawdopodobne przybliżenie

Email

Ślady eksploatacji to element wizerunku naszej repliki taki sam, jak wszystkie inne jej elementy. Pole do popełnienia błędów jest tu ogromne i pułapki czekają na nas na każdym kroku. Nawet w jednej misji mogły obok siebie lecieć samoloty o diametralnie różnym stopniu zużycia. Dlatego konieczne jest, możliwie dokładne, poznanie okoliczności, jakie kształtowały wygląd  portretowanego statku powietrznego, a potem świadome przenoszenie uzyskanego obrazu na model.

Więcej…
 

Albatros D.XI |1:48 | Karaya - galeria

Email

Albatros D.XI nie był znanym i popularnym samolotem - wyprodukowano zaledwie dwa prototypowe egzemplarze. Był to pierwszy myśliwiec zakładów lotniczych Albatros, w którym zastosowano silnik birotacyjny Siemens Halske Sh.III zamiast dotychczas używanych silników rzędowych chłodzonych cieczą.

 

Więcej…
 

LFG Roland D.VIa | 1/72 | MAC

Email

Produkt firmy MAC jest zupełnie przyzwoity i nie wymaga wielu modyfikacji. Największą wadą jest zbyt mała rozpiętość górnego płata o około 1,5mm. Jest to trudne do poprawienia, bo trzeba by również poprawić układ żeberek.

 

Więcej…
 

Sopwith Pup | 1:72 | Airfix - galeria

Email

Sopwith Pup powstał na początku 1916 jako jedna z odpowiedzi Aliantów na bicz Fokkera. Razem z DH-2 i Nieuportem Ni11 spowodował zmianę panowania w powietrzu nad frontem zachodnim. Nie trwała ona jednak zbyt długo, gdyż kilka miesięcy później Niemcy wprowadzili Albatrosy D.I i D.II, które miały dwa karabiny maszynowe i dwa razy większą moc silnika...

Więcej…
 

Hurricane Mk.I - model kartonowy - galeria

Email

Model kartonowy samolotu myśliwskiego Hawker Hurricane Mk.I RF-E wykonany w skali 1:33 z zestawu "Kartonowy Arsenał" wydawnictwa Haliński.

Więcej…
 


Strona 4 z 4

Manifest

Modelarstwo Redukcyjne.
Uważamy, że potrafi nieść ze sobą wyższe wartości. Stanowi bezgraniczną bazę do rozwijania kreatywności i kształtowania charakterów. Zmusza do zdobywania wiedzy z wszechnicy dziedzin: od techniki po sztuki piękne.

Modelarstwo – postrzegamy je jako wielką, pasjonującą przygodę, która co krok przynosi nowe niespodzianki.
Redukcyjne - rozumiemy jako wędzidło nie pozwalające zejść nam z drogi dążenia do odwzorowania rzeczywistości.

Połączenie tych sprzeczności jest treścią naszego portalu, założonego by promować nietuzinkowe i ambitne działania modelarskie.
Chcemy pokazywać, że to nie tylko hobby „na wolne wieczory”. Poza sferą kolekcjonowania zabawek dla „dużych chłopców w krótkich spodenkach” w modelarstwie jest jeszcze wielka przestrzeń poważnych działań!